SIMBIOZA LATINSKOG JEZIKA I BIOLOGIJE U ZOOLOŠKOM VRTU
- 22. lipnja 2026.
- Uncategorized
U petak 7. lipnja učenici 2.a razreda te u ponedjeljak 10. lipnja 2026. učenici 1.a i 1.c posjetili su u pratnji prof. Ksenije Jurišić Zoološki vrt grada Zagreba. Glavni cilj je bio srušiti mit o tome kako je latinski „dosadan i mrtav“ jezik te pokazati koliko je on, u kombinaciji s biologijom i danas živ i koristan. Učenici su trebali izabrati najmanje tri životinje i zapisati njihove službene latinske nazive, istražiti njihovu etimologiju koja je vrlo zanimljiva, pronaći poveznicu tih životinja sa grčko – rimskom mitologijom, izrekama i poučnim basnama. Na kraju su trebali svoje zadatke unijeti u prezentaciju ili digitalne plakate u čemu je do izražaja došla njihova kreativnost. Bilo je predivno gledati učenike kako kroz druženje i zabavu uče ne samo o životinjama, nego i zadiru u znanstvenu sferu latinskog jezika. Učenje izvan učionice je vrlo poticajno i treba svakako nastaviti s tom praksom i dalje.
Ksenija Jurišić, prof.